Menu

donos kulturalny

wydarzenia kulturalne nad którymi warto się zatrzymać

"Historia Mademoiselle Oiseau" - A. de La Barre, L. Burfitt (ilustr.) - Wyd. Literackie 2017

k_carol

De_la_Barre_de_Nanteuil_Historia_Oiseau_m

Któż nie lubi pięknych książek? Niestety nieczęsto mamy dziś do czynienia z sytuacją, gdy godna pochwały treść idzie w parze z edytorską jakością. Czasem jednak zdarzają się takie wydawnicze perełki. Jedną z nich jest wydana na początku maja przez Wydawnictwo Literackie „Historia Mademoiselle Oiseau”. Opowieść napisana przez Andreę de La Barre i zilustrowana przez Lovisę Burfitt, Francuzkę i Szwedkę pracujące w branży modowej, ma być w założeniu lekturą do wspólnego rodzinnego czytania. Muszę od razu przyznać, że autorkom – bo ilustracje stanowią nieodłączną cześć tej historii - udało się w pełni osiągnąć swój cel.   

„Historia Mademoiselle Oiseau” to pełna magii opowieść o mieszkającej na ostatnim piętrze starej kamienicy przy paryskiej Alei Minionych Czasów, typowej francuskiej ‘Madame’. Nikt nie wie ile ma lat, sąsiedzi z rzadka tylko widują ją na balkonie. Przypadek sprawia, że staje się przyjaciółką mieszkającej piętro niżej dziewięcioletniej Izabeli, dziewczynki tak zwyczajnej, ze niemal nikt jej nie dostrzega.

Książka napisana na tyle nieskomplikowanym językiem, by być atrakcyjną dla dziecka, także czytającego samodzielnie, ale z drugiej strony nie na tyle prostym, aby nie zainteresować dorosłego czytelnika (rodzica – jeżeli czyta opowieść swojej latorośli). Krótkie rozdziały sprzyjają regularnemu wieczornemu czytaniu „w odcinkach”. Warto jeszcze raz podkreślić atuty książki: mądrą treść i piękne, oryginalne ilustracje, ale także wspaniałe opracowanie przez Wydawcę, które sprawiają, że obcowanie z „Historią Mademoiselle Oiseau” to sama przyjemność. To książką, od której trudno oderwać się nie tylko małemu czytelnikowi.

© donos kulturalny
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci